Ik las een interessant artikel in het weekend, die zegt dat het MKB op dit moment bijna £ 16bn ter waarde van verkoopfacturen, die vier maanden achterstand hebben. Verrassend bijna de helft van hen hebben niets gedaan om hun cash flow te verbeteren.
Het onderzoek, uitgevoerd door NatWest en RBS toont aan dat 71% van de KMO’s in het Verenigd Koninkrijk hebben last van laattijdige betalingen. Ik ben een beetje verbaasd dat dit zo laag is als het is – mijn ervaring is dat alle kleine en middelgrote ondernemingen last hebben van late betalingen!
Terug naar het onderzoek, lijkt het erop dat er £ 63bn van de facturen betaald buiten de termen is. Een verrassende statistiek is dat dit komt overeen met 12% van de jaaromzet van een bedrijf met een omzet van £ 1m.
Veel van de onderzoeksresultaten zijn niet een grote schok. 235.000 kleine en middelgrote ondernemingen zeggen dat zij de tijd achterna schulden die had kunnen zijn productiever besteed verspild. Maar van de 45% die achtervolgd hun schulden, heeft slechts een op de tien huurde een huis in credit controller. Anderen hebben gebruikt van de diensten van factoring en de factuur verdiscontering leveranciers – 9% en 8% respectievelijk.
Een citaat van Peter Ibbotson, is van de banken ‘Small Business voorzitter te vertellen. “De realiteit voor de meeste kleine bedrijven is dat ze het te druk om tijd te besteden jagen de betaling en het beheren van debiteuren”. Te druk uit te gaan van zaken door gebrek aan cash!
Het is bekend dat meer bedrijven gaan failliet als we komen uit een recessie. De reden voor dit? Ze verbruiken geld aan werkkapitaal financieren als hun bedrijf groeit. Wat dit betekent voor het MKB van vandaag is dat dit probleem gaat erger worden voordat het beter wordt.
“Arme betaling praktijken kunnen drastisch cash flow voor kleine bedrijven van invloed zijn op een moment dat ondernemers hun best doen om vast te houden aan kostbare fondsen” is wat Stephen Alambritis van de Federatie van kleine bedrijven zegt dat over het onderwerp.
Dus allemaal over eens zijn dat dit een probleem, maar wat kan worden gedaan over. Het is niet makkelijk wanneer het geld is zo strak voor iedereen, maar er zijn een paar eenvoudige dingen die kunnen worden getroffen om te helpen het proces te worden zo pijnloos mogelijk te maken.
? Stuur uw verkoopfacturen uit wanneer de goederen en diensten worden geleverd niet aan het einde van de maand
? Inzicht in uw klanten betalingssystemen – wanneer moeten ze hun uitkering loopt
? Stuur verklaringen
? Vorm een relatie met de Crediteuren mensen, ze zijn menselijk en betalen mensen die ze ‘weten’ sneller degenen die ze niet, of zijn onbeleefd om ze te
? Het maken van follow-up oproepen om de schulden jacht is makkelijker als je die relatie hebt, en gemakkelijker te maken, omdat de relatie is gevestigd
? Zoek professionele hulp – doe wat je moet doen, niet wat je zou kunnen doen
? Hebben een goede procedure die u kunt volgen … en dan volgen
En een verder na te denken … als je niet robuust praktijken voor het verzamelen van debiteuren dan wat andere processen zijn niet-gedocumenteerd of niet geschikt voor het doel?
De FD Group biedt u een financieel directeur service – onze taak is om op maat een financiële oplossing voor uw bedrijf voldoen aan de eisen een part-time of interim basis door outsourcing van uw financiële druk die we kunnen helpen.